فواصل رضویة

به نام خدا لا حول و لا قوة الا بالله

سلام به کلبه ی کوچیک ما خوش اومدید

دهه کرامت بر همه ی شما عزیزان مبارک باد

یکی از بخشندگی های عالم بخشندگی پدر و مادر در حق فرزندانشان است و یکی از چیزهایی که پدر و مادر میتونن به کودکانشان ببخشند تعلیم و تربیت سالم در خانواده است اما تجربه لااقل به خود من نشون داده که حرف زدن روی کودکان هیچ گونه اثر مثبت یا منفی ای نداره البته که من روان شناسی بلد نیستم و این وبلاگ برای به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات و عواطف خودم هست ولی برخی از مطالب ربطی به احساسات من نداره بلکه طبق تجربه در اطراف مشابه چیزی که میگمو دیدم حرف نهایت در همون دقیقه یا همون آنی که به کودک زده میشه روش اثر میزاره ولی تأثیر دائمی روی کودک شما به هیچ وجه نداره نمی دونم کودک شو نگاه میکنید یا نه بعضی از بچه ها به جای جواب بله به مجری این برنامه جواب آره میدن البته که جواب بله مؤدبانه تر از جواب آره است اینو پدر و مادرا هم قبول دارن چون هر وقت فرزندشون به مجری میگه آره میگن بگو بله و این یعنی اینکه خودشونم اینو قبول دارن که بله مؤدبانه تر از جواب آره است خب وقتی به بچه هاشون میگن بچه برای همون موقع یاد میگیره و میگه بله ولی در برنامه جمعه که رقابت بین اعضای خانواده هایی که توی این هفته شرکت کردن صورت میگیره دوباره فرزند اونا به جای بله جواب آره میده و این به خاطر اینه که تربیت بچه در چند دقیقه برنامه تلوزیونی امکان پذیر نیست اما حرف من و دل من اینو میگه که هر چقدر هم با کودکان درباره اعمال خوب یا بد صحبت کنیم تأثیری روی اونا نداره یا تأثیرش فقط همون آنه به نظرم ما بهتره قبل از به دنیا اومدن بچمون سعی کنیم خودمونو تربیت کنیم اینطوری اصلا نیاز نیست انرژی صرف کنیم و با کودکمان درباره اعمال خوب و بد صحبت کنیم اگر  هم لازمه که صحبت کنیم تأثیر اون حرف ما ابدیه و در نهاد کودکمون این تربیت قرار میگیره.

شاید پیش خودتون بگید حالا مشکل کشور ما فقط همینه؟ ولی من فکر میکنم اگه کودکان ما در کودکی خوب تربیت شوند و پدر و مادرانشونم یا توسط پدر و مادر یا توسط خودشون خوب تربیت بشن در آینده جامعه با سرعت بیشتری پیشرفت اقتصادی،اجتماعی و ی و فرهنگی میکنه و تازه اون کودک وقتی جوان شد لازم نیست وقتشو تازه صرف درست تربیت کردن خودش بکنه و وقت و زمانی که میتونه برای کشورش و آینده ی روشنش بزاره صرف چیزی کنه که از کودکی اصولی بهش آموزش داده نشده یادمون باشه اگر تا چهل سالگی رفتار بدی در ما بمونه بعد از اون سخت میتونیم اون رفتار رو از خودمون دور کنیم.

پس تربیت کودکان ما فقط و فقط رفتار ماست.

ممنون که وقت عزیزتونو گذاشتین و این مطلبو خوندید

ایشالا زائر آقا امام رضا(ع)        بگیرید از ایشون برات کربلا

بگو یا علی تا بمونیم تا آخر یار سید علی یا علی مدد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دکتر خطیبی Michael ساختمون محصولات اینترنتی نوجوانان Laura قیمت بلیط اروپا علیرضا ناصری مود (کاربرگ نمرات دانش آموزان) چیدمان برتر آکادمی تخصصی بدنسازی دکتر ترابی مهر اسفنـــدگی